Březen 2014

Zkažená generace

19. března 2014 v 19:04 | Minnie
Mnoho lidí tvrdí,že jsme zkažená generace, že je tohle blbá doba. Pořád prý jen sedíme u počítače,nechodíme ven, neučíme se a v podstatě neděláme nic smysluplného.já mám pocit,že každá generace je svým způsobem zkažená. Můj bratr má 7 let, sedí u pc a haje hry. Já když jsem byla malá,seděla jsem u videí a koukala na pohádky a všřím, že když byla moje máma malá, taky seděla doba a nešla ven někdy. Tak proč se to tvrdí jen o nás?
Důchodci si třeba stěžují, že je nepustíme v MHD sednout,ale po Kauflandu to lítají i dvě hodiny a mlátí vás košíkem po hlavě jen proto,že oni to kuře viděli prostě první !! Nebo takové paní z kočárkem co s ním vlezou do tramky, dají svůj kočárek šikmo tak,že tam nejde projít, a vy když chcete uhnout někomu kdo vystupuje a omylem vrazíte do toho kočárku,tak jste opět ti nejhorší vy,protože si máte dávat pozor kam šlapete,že je tam kočárek tak VY jste ti kdo musí uhnout,ale vůbec si neuvědomuje,že překáží ona!! Já nic proti matkám s dětmi nic nemám,aby náhodou nevznikl nějaký problém :) Jen mě značně vytočí, když si myslí, že když mají děcko, tak se jim celá země musí podrobit.
Takže nejen my jsme zkažená generace.

Zrada

19. března 2014 v 18:58 | Minnie |  Básničky
Slunce venku přestává pálit,
s ním já přestávám žárlit.
Skončila jsem opět s Tebou,
musím se smířit sama se sebou.
Kluků kolem dosti je,
srdce lehce zlomit jde.
Tobě se to daří stále,
já už ho mám,ale malé!
Něco mě však k tobě vrací,
moje srdce už krev zvrací.
Ptám se lidí kolem sebe,
proč neustále myslím na Tebe.
Pomáhati po mě chceš,
však stále svádět zvládneš.
Mě už se to,ale příčí.
Nenávidím ty kecy, víš čí !

Lapač snů

19. března 2014 v 18:56 | Minnie |  Články
Pro každého to může být něco jiného. Mě osobně jako první napadla ta malá věcička,kterou má mnoho z nás nad postelí,aby odehnala noční můry. Ovšem může to být jakákoliv jiná věc,ke které máme navázaný nějaký citový vztah. Může to být člověk, se kterým se cítíme dobře, proto nás noční můry netrápí. Může to být v podstatě cokoliv.
Všichni víme,že sny můžeme ovlivnit. Když před spaním na něco ustavičně myslíte,ale nepředstavujete si děj, většinou se vám právě o tomhle zdá. Takže já si myslím.. že vše je jen a pouze ve vaší hlavě. Takže proč máme lapač snů ? Vždyť přece když nebudu chtít,abych měla noční můry, tak myslím na něco pozitivního a můry odháním.
Nemusím mít pravdu,ale myslím,že všechno je POUZE o psychice...Jako z nemocí, když si ustavičně nalháváte,že vám něco je, často to dopadá tak,že vás opravdu něco chytne...
Takže viníkem býváte často vy sami...

Ticho

13. března 2014 v 20:41 | Minnie |  Články
Znáte to. Nic Vás nebaví, nic se vám nechce s nikým nemáte nutkání mluvit. Sedíte v koutu místnosti, koukáte do zdi. Nic neříkáte, nepijete, nejíte..jen přemýšlíte. Obklopuje vás ticho....Ticho tak hluboké,že má decibely na maximum. Je to paradox. Čím to, že když je nám neskutečně mizerně, tak chceme mít ticho? Uklidnuje nás to vůbec? Nebo se jen hlouběji ponoříme do svých myšlenek a trápíme se víc a víc. Když máme problém, nesmíme ho nechat užírat nás..Když se na něj nebudeme zaměřovat, tak nás nepohltí a budeme v pohodě. Když máte nějaký problém. Pustte si radši muziku, která vám připomene něco hezkého, něco co vás nedostane ještě do většího splínu. Když máte problém, vybrečte se,ale nenechte se pohltit tichem.

Michael Schumacher

5. března 2014 v 20:27 | Minnie |  Svět kolem nás
Dneska takový trochu kratší článek o jednom z nejlepších závodníků formule 1.
Jeho nehodu sledoval celý svět. Nyní je to 8 týdnů co se tento závodník neprobírá a lékaři už uvažují o odpojení od přístrojů. Dle mého názoru, kdyby to byl kdokoliv jiný, tak by ho odpojili už daleko dříve,ale jen proto, že je to celebrita, tak se snaží, co nejvíc to jde. Přijde mi to nespravedlivé. Všichni pořád tvrdí, jak jsme si rovni a, všichni máme stejné práva. Ale není tomu tak, bohužel. Je mi Michaela líto, ale i tak ...


Téma, o kterém nikdo nemluví

4. března 2014 v 18:18 | Minnie
Asi většina lidí předpokládá, že tady dám nějaké téma, o kterém si myslím, že nikdo nemluví. Ovšem já chci rozebrat něco jiného.
Témat, o nichž lidi neradi mluví je mnoho a každý člověk to má jiné. Někdo se stydí mluvit, někoho situace bolí...Každý to má různé. Ale mám pocit, že tyto téma se s věkem mění. V 10 děti nemluví třeba o alkoholu, protože s ním nepřijdou až tak moc do styku, a nemají nutkání, že je o tom důležité mluvit. V 15 se lidi stydí mluvit třeba o svých problémech ve škole, v rodině atp. Někdy se teenageři nesvěřují ani vlastním rodičum, a ve škole po nás chtějí ať se svěříme nějakému psychologovi. Někdo se nesvěří nikomu. Ve 20 lidé nemluví třeba o své minulosti, některé lidi může zasáhnout natolik, že nemá potřebu se s tím svěřovat a když přijde do kolektivu, kde se mluví třeba o tom jaký byl právě v 15ti nemluví, protože tato situace je mu nepříjemná (samozřejmě to platí v každém věku). No a čím jsou lidé starší, tím se témy mění.
Takže o čem vlastně lidé nemluví ? O tom, o čem se báli mluvít v 15ti se v 35ti letech baví normálně, jako by to nebylo nic choulostivého či nepříjemného. A v 70ti se zase třebas dokáží bavit o tom o čem ve 40ti nechtěli.
Můj názor je takový, že témy se mění a nelze přesně říct, které to jsou. A co vy ? :)

Američan žaluje fast food

4. března 2014 v 18:12 | Minnie |  Svět kolem nás
Na netu jsem narazila na opravdu zajímavý článek:,,Američan žaluje fast food. Dostal jen jeden ubrousek."
Tento muž si koupil hamburger a dostal k němu jen jeden ubrousek. S prosbou o další byl odmítnut, rozhodl se firmu žalovat. Je to k zamyšlení, protože, já osobně mám pocit ,že takovýto spor, přece nemůže vyhrát. A soudí se o cca 30 milionu korun. Mám pocit,že lidé v dnešním světě jsou opravdu divní. Jsou sobečtí, chamtivý, falešní...No mohla bych vykládat. Lidé dělají spoustu divných věcí, ale SOUDIT se o 30 milionu kvůlu ubrousku mi přijde pošetilé.

Matematika

4. března 2014 v 17:09 | Minnie |  Články
No, kdo z nás ji má rád upřímně si řekněme. :D Ale učitelku, jako máme my, tak tu snad nemá nikdo. Jestli někdo z Vás viděl film za plotem, tak bych ji přirovnala k té veverce, když vypije kofein...Pro ty co neví o čem mluvím: http://www.youtube.com/watch?v=a3O2kuEXf8Y
No..naše profesorka přijde, popíše celou tabuly..mezitím stihne vysvětlit 2 látky a když se zeptá jestli tomu rozumíme a my odpovíme,že ne, tak její odpověd je vždy stejná: ,, Tak si to najděte v knížce a pochopte to." Tak na to už jsme si nějak zvykli. Tento týden se rozhodla nám vysvětlit stereometrii. Nakreslila krychli, tu jsme teda ještě všichni poznali. Ale když se tam najednou objevili 4 trojúhelníky v ní a 2 kružnice, tak to jsme teda nezachápali,jak je tam dostala. Mlčeli jsme a nechali ji mluvit dál. Najednou ji z těch trojúhelníků a kružnic vznikl kužel O.o Proboha jak? Tedy, od toho kuželu se dostala k jeho objemu. Kdyby nám napsala vzoreček, který se prostě nabiflujeme a budeme ho použivat. Bylo by vše tak nějak v pořádku, jenže ona vzala a začla ho odvozovat. Tudíž popsala celou tabuly vzorečkama a trojčlenkama. A nakonci všeho řekla:,,No a to je nula vy ignoranti matematiky. No není to krásné?" Když jsme ji našimi výrazy,odpověděli, že není, tak k našemu potěšení zazvonilo a ona s přáním hezkého dne opustila třídu.


,,Kamarádi"

1. března 2014 v 17:49 | Minnie
To, že těch kamarádů mám vcelku málo, jsem si zvykla,ale že i z nich se začnou klubat pokrytecké mrchy, to jsem nečekala.
V dnešní době je opravdu vzácnost mít kamaráda, která při tobě stojí, i když všichni odcházejí. Na základce jsem moc přátel neměla, a proto jsem se těšila,až přijdu na střední. Hned v prváku jsem si našla jednu osůbku, která byla v podstatě stejná jako já..To, že je jiná jsem zjistila až o rok později. A našla jsem si tam taky skvělého kamaráda. Oni se spolu moc nebavili, ale stejně, když jsem se bavila s oběma, většinou jsme spolu trávili čas všichni tři. Pak se ti dva začli sbližovat a já věděla, že to mezi nima jiskří. Přála jsem jim to, ale vyšlo na jevo, že jim to jde spolu jen v posteli. Nikdo nevěděl, že ti dva spolu něco mají, ale když se ta dotyčná svěřila holce, kterou si myslela, že zná ... Provalilo se to. Přestali spolu mluvit. Já byla asi to jediné co měli potom společné. A teď ?? Teď se spolu baví jako by nic. S tím klukem jsme pořád dobří kamarádi,ale co se nestalo...Ta holka se do něj zamilovala,a teď na mě žárlí..Kvůli tomu se mnou přestala mluvit a odmítá jakýkoliv kontakt, ačkoliv jsem ji už několikrát vysvětlovala, že jsme opravdu jen kamarádi. Ale co na tom ... Štve mě to, že o mě roznáší pomluvy, jak přebírám kluky,kamarády, jaká jsem nehorázná mrcha apod. Zajímalo by mě co z toho má ?? Proč ?? Neříkám, že jsem svatá, to jistě ne, mám své mouchy a někdy se dokážu příšerně vytočit, že řeknu i to co nechci, ale,abych o druhých rozhlašovala něco co není pravda, jen proto že na někoho žárlím. Tak to fakt ne.
Lidi pravých kamarádů je málo, a to co se stává kolem mě, už mi přijde jak z nějaké parodie na film. Všude samé podrazy. Proč si ten život děláte těžší než je?! Svým způsobem, jste pak vy ti, kdo za to piká. My se z toho dostanem,ale VY máte výčitky svědomí.


Hodina fyziky

1. března 2014 v 17:22 | Minnie |  Články
No sice se to stalo už ve středu, ale to vůbec nevadí. Táák..normální hodina fyziky. Náš profesor a zároveň náš třídní je jeden z nejpěknějších profesorů na škole, sice to sem vůbec nepatří, ale měla jsem potřebu to sdělit. Takže k tomu co se stalo. Porbíráme nové učivo a profesor zadá příklad se slovy: ,,Kdo to vypočítá má 100% s váhou 5" (jsou váhy 1,3,5,9 na naší škole a je to jakási důkežitost známky). No a my co máme občas s fyzikou problémy, nám by se ta pětibodovka celkem hodila.Tak jsem se začla soustředit a logicky jsem přišla na výpočet. Byla bych měla i správně výsledek, kdybych pak nespěchala a nesekla se o jednu 0 v počtech (výsledek měl být 0,0032 a já napsala jen 0,032). Podíval se na mě a s šibalským úsměvem povídá:,,Slečno výsledek máte špatně, toto vám nemůžu uznat." Tak jsem si zase sedla a než jsem stihla opravit 0, před katedrou již stála šprtka a výsledek měla správně, tudíž 100% dostala ona. Už tak jsem byla nemálo vytočená a náš profesor si ještě přifařil.:,,Tak slečno" a podíval se na mne ,,pokud chcete alespon 90%, pojdte to vzorově vypočítat na tabuli a vysvětlete ostatním, jak jste na to přišla." Tak jsem mu to celé na tu tabuli napsala,ale vzhledem k tomu, že jsem na to přišla normálním matematickým výpočtem a né nějakou fyzikální teorii, tak jsem mu řekla:,, Napsané to máte, teď jim to můžete vysvětlit sám." A sedla jsem si. A víte co mi na to odpovědl?:,,Slečno, za ty blbé kecy nedostanete ani těch 90%."
Tak jsem po celý den seděla s rukama založenýma a naštvaná na celý svět,protože mě vytočil 25letý profesor !!!! :D