Občanská válka v Ukrajině?

20. února 2014 v 20:10 | Minnie |  Politika
Na Ukrajině se rozhoduje o osudu země. Protivládní demonstrace, které trvají měsíce a v posledních dnech při nich umírají desítky lidí, mohou zcela přepsat mapu. Předpovídat vývoj na Ukrajině je krajně nevděčné. Už proto, že ani nynější protesty nikdo nedokázal předpovědět.
Viktor Janukovyč dokáže zmobilizovat silové složky a patrně také armádu a rozežene protestující. Bude muset použít ostré náboje, a tudíž budou stovky, ne-li tisíce mrtvých. Tajná služba pozatýká opoziční politiky a aktivisty Majdanu, kteří budou souzeni pro pokus o svržení státní moci.Likvidováni budou policisté, prokurátoři, ale i představitelé Strany regionů. Část emigrantů zahájí teroristické útoky proti majetku představitelů režimu v zahraničí. Bomby explodují v Karlových Varech, v Londýně i ve Vídni. Odpovědí budou plošné represe proti všem politicky aktivnějším občanům Ukrajiny, což bude dále radikalizovat opoziční hnutí.
Nový režim získá finanční podporu Ruska, které opozičníky považuje za agenty Západu a nastolení pořádku uvítá. Vztahy se Západem budou na bodu mrazu, což některé oligarchy přiměje k prodeji majetku a odjezdu do Evropské unie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama