Únor 2014

Fantazie

26. února 2014 v 17:40 | Minnie |  Články
Spousta z nás je schopná ponořit se do svého světa, kde lítají fialový sloni, květiny mluví kiothijatanštinou a lidé jsou hodní.
Fantazie. Definice přesná na ní není. Každý má svou vlastní. Všichni, ale svou fantazii rozvíjíme. Například přečtením knihy. Jsme schopni si děj představit..čteme knížku a v podvědomí, v hlavě, vidíme toho prince jak bojuje z drakem..Nebo jak letadlo padá do moře. Nedávno jsem četla knihu Nekonečný příběh. Pohltila mě na tolik, že jsem nejedla,nepila a jen četla...Vše jsem si představovala, barvy, postavy, dokonce i toho draka :) Pak si pustíte film..a najednou je vše pryč? Máte vše přesně dané a pak se na ten film díváte už bezmyšlenkovitě..Nedovedete vnímat pocity, nedovedete cítit vůni květin dokonce ani neuslyšíte jak cvrlikají ptáci. Fantazie je v každém znás. Každý z nás má svůj vlastní svět, svou vlastní fantazii.
Někdo si dá sluchátka do uší a už je ve své fantazii, protože si představuje věci, co se třeba nikdy nestanou. Někdo může vzí tužku a papír a malovat to co právě cítí, a taky je to jen o jeho fantazii.
Fantazie je vlastně jakási obrazotvornost, nějaká představa, kterou si každý zvolí sám :)

Nálada

25. února 2014 v 20:05 | Minnie |  Články
Taky znáte ten pocit, když máte někdy špatnou náladu prostě jen tak ? Z ničeho ? Celý den se člověk cítí dobře. Ve škole je mezi přáteli doma je s rodinou. Ale někdy se stane,že sedíte v koutě nemáte náladu o ničem mluvit a všichni se vás ptaji: ,,Děje se něco ??" Tahle otázka většinou vede k tomu,že vám pak opravdu něco je. Ale přišla jsem na jeden poznatek...Své problémy byste nikomu neměli říkat. 80%to nezajímá 10% je rádo, že je máte 5%to chtějí vědět jen,proto aby byli v obraze...No a ti zbylí 3% vám nedokáží pomoct a 2%lidí s tím dokáží něco dělat.
No,ale zpátky k náladě. Když tak sedím v koutě a přemýšlím...pouštím si písničky. Nevím, ale ty písničky mě pak dostávají ještě víc do depky,ale myslím, že každý z nás zrovna třeba při tom když se pohádá s kámoškou nemá náladu na to si pustit : Dávej ber od Sagvana Tofiho....
Naše emoce vyvolává jakýsi hormon fenylethylamin....Jinak nazývaný jako hormon štěstí. Malá kapička této ,,mrchy" může za to jestli se zamilujeme,jestli se cítíme smutní apod. Ale upřímně..Všechno !! Opakuji Všechno je v hlavě!
Vemte si třeba horečku...Když si připustíme,že ji opravdu máme..cítíme se hůř a horečka stoupá...Tak samo je to s emocemi ... Typický příklad z mého života...Zkamarádíte se s klukem..Kluk se vám líbí povahově a i napohled není škaredý. Trávíte s ním spoustu času...A co udělají vaše kamarádky?? Začnou s vámi o něm mluvit..Mluví o tom jaké by to bylo kdybyste byli spolu..jaký je dokonalý atd. A vy?? Najednou cítíte,že se vám ta osoba líbí čím dál víc....Ale je to jen v hlavě! Ty kamarádky vám podvědomě dostali do hlavy tu osobu..a vy s tím můžete dělat jen to, že si to bud připustíte nebo zapomenete....
No a tohle všechno vede k té náladě, že sedíte v koutě a pouštíte si písničku typu: Let her go... :)))

Víkend

23. února 2014 v 17:10 | Minnie |  Zajímavé dny
Tento víkend jsme s dětmi uspořádali víkendové přespaní ve středisku volného času. Tato původně jednodenní akce, která byla náplní zábavy, filmového maratonu a podobných capin, se dětem tak zalíbila, že jsme ji museli prodloužit až do neděle. :) Kromě her a různých soutěží jsme si s nimi i zahráli na ,,Česko má talent" ... Ani neremcali a šli do toho s plným nasazením a všichni měli za 15 minut připravené skvělé představení. Moc jsme se pobavili. Dále následovala diskotéka, kde to prostě nešlo jinak než s písničkou: Cesta od Kluse a Kryštofů. :) Dále jsme jim pustili film no a šlo se spinkat. Na druhý den jsme šli ven, kde jsme jezdili na sk8boardu, skákali jsme v kalužích a podobné blbinky, které by jim za normálních okolností maminky asi nedovolili. :P Večer jsme jim pustili fotky a videa, které se za ten víkend nasbírali. Nasmáli jsme se nad momentkama...Nad blbinama,co jsme prováděli. No a dali jsme jim ,,kroniku" kde všichni měli napsat, co se jim líbilo a co naopak ne. Všem se líbilo všechno,což nás velice potěšilo. A chtěli by co nejdřív další takové přespání. :)


Občanská válka v Ukrajině?

20. února 2014 v 20:10 | Minnie |  Politika
Na Ukrajině se rozhoduje o osudu země. Protivládní demonstrace, které trvají měsíce a v posledních dnech při nich umírají desítky lidí, mohou zcela přepsat mapu. Předpovídat vývoj na Ukrajině je krajně nevděčné. Už proto, že ani nynější protesty nikdo nedokázal předpovědět.
Viktor Janukovyč dokáže zmobilizovat silové složky a patrně také armádu a rozežene protestující. Bude muset použít ostré náboje, a tudíž budou stovky, ne-li tisíce mrtvých. Tajná služba pozatýká opoziční politiky a aktivisty Majdanu, kteří budou souzeni pro pokus o svržení státní moci.Likvidováni budou policisté, prokurátoři, ale i představitelé Strany regionů. Část emigrantů zahájí teroristické útoky proti majetku představitelů režimu v zahraničí. Bomby explodují v Karlových Varech, v Londýně i ve Vídni. Odpovědí budou plošné represe proti všem politicky aktivnějším občanům Ukrajiny, což bude dále radikalizovat opoziční hnutí.
Nový režim získá finanční podporu Ruska, které opozičníky považuje za agenty Západu a nastolení pořádku uvítá. Vztahy se Západem budou na bodu mrazu, což některé oligarchy přiměje k prodeji majetku a odjezdu do Evropské unie.

Pivní výzva na fb

16. února 2014 v 20:22 | Minnie |  Články
Ano, jsem naštvaná,protože tohle už fakt přechází všechny hranice!! Lidi face je od toho,abychom spolu chatovali popř.měnili fotky apod. Ale abychom se sakra označovali na nějakých stupidních hrách..Od toho jsou mejdany a ne fb..
Něco takového je pivní výzva. A princip? Někdo tě nominuje a ty musíš do 24 hodin vypít pivo na ex jinak dotyčnému dlužíš basu piv.
Jasně,někteří si říkáte může to být sranda. Ano sranda to je první den, když to udělají tak 3-4 lidi. Ale po dvou týdnech už Vám to opravdu leze na nervy. A nějak to nehodlá přestat.
Něco takového bylo asi 4 měsíce zpátky. Dostal si otázku a pokud si na ní odpověděl špatně, tak si musíte dát obrázek žirafy.
Tak si říkám...Není to už moc přehnané na tom facu??
Lidi nepijte tolik a nevymýšlejte pi*oviny na fb.

Alkohol

15. února 2014 v 23:22 | Minnie |  Články
Alkohol...:D No..v 21.století je naprosto běžné, že se z lidi stávájí alkoholici. Po 18 roku věku jen tak na nějaké oslavě...Nejsem proti tomu, člověk je pak povolnější a vznikají historky, které za střízliva by se nestali.
Já říkám: ,, Proč pijeme alkohol? Protože žádná dobrá historka nezačíná slovy: Když jsme jedli salát.: Přiznejme si, je to tak. Ovšem na sociálních sítích se často objevují fotky patnáctiletých děcek s cigaretou v puse s plným stolem alkoholu a je u toho popisek: ,, To byla včera dobrá kalba co? " Co na tom vidí je prosté. Žijeme ve světe internetu, tam se každý den objevují nějaké fotky z oslav, z diskoték apod. Ty patnáctileté děti to vidí...vidí to i doma na těch oslavách. Jste dospělí a pijete alkohol,oni to vidí, a myslí si, že je to jakýsi znak dospělosti. Proto začínají pít. Cítí se tak dospěle a rovni Vám.
Když začnou už v tom ranném věku..Postupem času toho nenechají,ale naopak začínají pít čím dál víc. Až se dostanou do stádia,kdy ten alkohol potřebujou. Stanou se z nich alkoholici.
Tyto lidi většinou končí na psychiatrii a na nějakých odvykacích kůrách, ovšem ještě jsem se nesetkala s člověkem,který by vylezl a nedal si zase ,,po půlce". A odůvodní si to slovy, že to přežil na té psychině.
Vezměme si příklad z celebrity Ivety Bartošové (ano,vím, že je všude,ale je to typický příklad..tudíž se omlouvám, že ji máme i tady).
Tato kdysi krásná zpěvačka začla pít v sedmnácti letech. Nejdřív to jen zkoušela,ale jak stárla,tak si každý den MUSELA dát. Jinak nebyla schopná vystoupit a ani nijak fungovat. A jak to dopadlo? Ke konci roku už jsme ji neznali nijak než opilou. A ona sama si to nepřiznala. Tvrdila,že opilá není a ani, že není závislá. Šla na ,,odvykačku" a když z ní vylezla..po chvíli byla zase na mol. Ta motivace nejspíš nebyla tak velká,aby ona to zvládla.
Nyní? Je zni opět životaplná zpěvačka.

Zase a opět jen můj názor :) Co si myslíte vy? Nemyslím o Džambulce :D ale tak celkově o alkoholu a mladých ?

15.2.2014

15. února 2014 v 22:27 | Minnie |  Zajímavé dny
Dnešní den začal opravdu zajímavě. Ráno jsem vstala kolem 8 a šla jsem do sprchy s tím, že si užiju ranní teplou vodu. Ovšem vlezla jsem do sprchového koutu a začla téct voda studená. Vyběhla jsem z koupelny a říkám taťkovi proč neteče teplá voda. Odpověď: ,,Promin, já včera zapomněl zapnout boiler. Nahřeje se to tak do dvou hodinek." No při té větě jsem na sebe luchla tu studenou vodu a šla jsem za bráchou. Zrovna si stavěl nějaké lego, tak jsem si k němu sedla a začli jsme stavět spolu. Když za náma přišel taťka s CD od Šmoulů, které jsem jako malá milovala, a pustil nám to. Nezůstalo to jinak, než, že jsme všichni tři skládali lego a do toho jsme si zpívali písničky.
No bylo už asi kolem druhé hodiny, tak jsme šli nachystat nějaké ňaminky na oslavu bráchových narozenin.
Přišlo zbytek famílie, tak se sedělo a vyprávěli jsme si různé historky. Vzhledem k tomu, že se náš tatínek včera vrátil z Turecka, tak nejvíce ze začátku mluvil asi on.
Kolem 6 hodiny vše utichlo..a sledovali jsme hokej..No padla tady věta mého dědy: ,, Na skorování mi stačí 3 vteřiny, vyhraju buly,střílím a dávám gola...zajímalo by mě, co tam ti apačové pořád vymýšlejí." A na to mu náš táta odpověděl: ,,Bych přišel za Hadamczikem a řekl mu: chceš vyhrát? Tak se dívej a drž hubu!!" :D
Takže to bylo asi nejúsměvnější na dnešním dni :)...:D


Životopis

15. února 2014 v 9:14 | Minnie |  Tomáš Klus
Je český zpěvák, skladatel a bývalý vrcholový sportovec. V roce 2013 se mu narodila dcera Josefína.
V roce 2002 získal zlatou medaily v moderním pětiboji. Kterému se věnoval do 18ti let. Při otázce proč začal tento mladý zpěvák hrát na kytaru odpověděl: ,,Já jsem v moderním pětiboji jezdil také na koni, no a poněvadž jsem začal hodně z koně padat, tak jsem začal hrát na kytaru" :D . Úsměvné. V roce 2007 vyhrál pěvěckou soutěž Czechtalen s písničkou Dopis.
V roce 2010 se stal zpěvákem roku hudebních cen Očko a Anděl. V letech 2011 a 2012 vyhrál zlatého a stříbrného slavíka.
V talkshow Karla Šípa, Tomáš Klus vyslovil přání, že by si rád zahrál nějakého prince, dokud je mladý.
Tak se stalo a v roce 2011 natočil pohádku Tajemství staré bambitky.


Nejlepší hráči

14. února 2014 v 23:32 | Minnie |  Badminton
Češi:
1.Petr Koukal
2.Kristina Ludíková
3.Markéta Koukalová
4.Tomász MendrekZahraniční
1.Chong wei Lee
2.Dan Lin
3.Long Chen
4.Jin Chen

Pravidla

14. února 2014 v 23:29 | Minnie |  Badminton
Při badmintonu musíme rozlišovat kurt na dvouhru a na čtyřhru. Dvouhrový kurt je 5,18m (17 stop) široký a 13.40m (44 stop) dlouhý. Kurt na čtyřhru má shodný rozměr na délku, odlišná je šířka, čtyřhrový kurt je o tři stopy širší - 6,10m (20 stop). Dvorec musí být pravoúhlý a je vymezen čarami širokými 40 mm. Čáry musí být snadno rozeznatelné, nejlépe bílé nebo žluté. Všechny čáry jsou součástí pole, které vymezují. Sloupky musí být vysoké 1,55 metru měřeno od povrchu dvorce a musí zůstat kolmé při napnutí sítě. Sloupky nesmí zasahovat do dvorce. Sloupky musí být umístěny na postranních čarách pro čtyřhru, bez ohledu na to, zda se hraje dvouhra nebo čtyřhra. Síť musí být zhotovena z jemné šňůry tmavé barvy a jednotné síly s oky o velikosti od 15 do 20 mm. Samotná síť musí být vysoká 760 mm a široká minimálně 6,1 metru. Horní okraj sítě musí být ohraničen přeloženou bílou páskou o celkové šířce 75 mm, kterou prochází šňůra nebo lanko. Tato páska musí spočívat na šňůře či lanku. Šňůra či lanko musí být pevně nataženy a lícovat s vrcholky sloupků. Horní okraj sítě je vzdálen od povrchu dvorce 1,524 metru uprostřed dvorce a 1,55 metru nad postranními čarami pro čtyřhru. Mezi konci sítě a sloupky nesmí být žádné mezery. V případě potřeby musí být konce sítě přivázány po celé šířce ke sloupkům.
Cílem hry je umístit míč přes síť do pole tak, aby jej soupeř nezasáhl (nebo se dotkl soupeře či jeho oděvu). Chybou je tedy, pokud míč spadne do sítě nebo mimo pole soupeře. Míč, který dopadl na čáru, se hodnotí jako platný. Situace, kdy se míček dotkne sítě a skončí na straně soupeře, takzvané "prasátko", je v badmintonu povolena (i při podání).